Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 01.05.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem na wielką skalę papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 5 osób w wieku od 22 do 35 lat, którzy wprowadzili do obrotu ponad 80 tysięcy paczek papierosów i blisko 76 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu. Grozi im do 4,5 roku więzienia.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewó&dzkiej Policji w Lublinie. Prowadzone jest pod nadzorem Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń śledczych grupa działała od lutego 2013 roku. W tym czasie do obrotu udało im się wprowadzić ponad 80 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 76 tysiące litrów nielegalnego alkoholu. Łączna wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa sięga blisko 3 mln złotych. Członkowie grupy nielegalnie pozyskany alkohol i papierosy sprzedawali stałym odbiorcom na terenie Lublina.

W miniony poniedziałek policjanci dokonali zatrzymania 5 osób biorących udział w tym nielegalnym procederze. Są to mieszkańcy Lubina oraz Białej Podlaskiej w wieku od 22 do 35 lat. Podczas przeprowadzonych przeszukań zajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych policjanci odnaleźli i zabezpieczyli blisko 4 tysięcy paczek papierosów, ponad 620 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz telefony komórkowe i karty SIM mogące mieć związek z prowadzoną działalnością przestępczą.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nabywania, przechowywania, przewożenia i zbywania wyrobów akcyzowych bez wymaganych oznaczeń skarbowych. Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczeń majątkowych, dozory Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo zabezpieczono samochód bmw oraz pieniądze o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

KWP Lublin / ik

Film Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą (format flv - rozmiar 14.63 MB)

Powrót na górę strony