Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trefny alkohol i papierosy trzymał w domu

Data publikacji 01.05.2014

59-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. W mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 11 tysięcy sztuk papierosów, kilogram krajanki tytoniu i blisko 32 litry cieczy o zapachu alkoholu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj, kilka minut po 6:00 rano policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Wołomina, w związku z informacją o przechowywaniu papierosów i alkoholu pochodzącego z niewiadomego źródła, udali się do lokalu zajmowanego przez 59-latka.

Tam znaleźli 11160 sztuk papierosów, kilogram krajanki tytoniu i blisko 32 litry płynów o zapachu alkoholu w butelkach szklanych i plastikowych o różnej pojemności, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Taki stan rzeczy, potwierdził uzyskane przez policjantów informacje, że mężczyzna mógł nie tylko ukrywać, lecz również rozlewać i sprzedawać nielegalny alkohol i papierosy.

Marian K. został zatrzymany i przesłuchany. 59-latek już usłyszał zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.

KSP / ik

Powrót na górę strony