Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 01.05.2014

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, gdy próbowali ukraść citroena berlingo. Uciekając podejrzani porzucili samochód, który zjeżdżając z wzniesienia uszkodził cztery zaparkowane pojazdy. Mieszkańcom powiatu żnińskiego grozi teraz do 10 lat więzienia.

Wczoraj w nocy kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z komisariatu na Błoniu prowadzili działania wymierzone w zwalczanie przestępczości samochodowej.

Około 2:00 na ulicy Osiedlowej funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy próbowali uruchomić citroena berlingo. Policjanci postanowili to sprawdzić. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni porzucili samochód i rzucili się do ucieczki, jednak szybko zostali zatrzymani. Pozostawiony przez nich samochód staczając się z wzniesienia uszkodził cztery inne zaparkowane pojazdy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy zatrzymanych urządzenie służące do pokonywania elektronicznych zabezpieczeń pojazdów oraz tzw. łamak.

Badanie trzeźwości wykazało że obaj byli pijani, mieli 1 oraz blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyźni są mieszkańcami powiatu żnińskiego i w przeszłości byli notowani przez policję.

Zatrzymani w wieku 26 i 37 lat trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży samochodu. Dodatkowo młodszy z zatrzymanych odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Bydgoszcz / ik

Powrót na górę strony