Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 32-latka

Data publikacji 01.05.2014

Zarzut rozboju, nakłaniania do składania fałszywych zeznań, uszkodzenia radiowozu oraz narażenia funkcjonariuszy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 32-letni mężczyzna. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

31 marca 2014 roku w godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu otrzymała zawiadomienie o rozboju. Do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej przy ulicy Warszawskiej w Łowiczu. Na posesję pokrzywdzonego przyszedł 32-letni mężczyzna i zażądał wydania piły spalinowej, uderzył pokrzywdzonego kilka razy w twarz, a następnie zabrał piłę i oddalił się.

Próbował on później nakłonić pokrzywdzonego do zeznania w tej sprawie nieprawdy. Policjanci ustalili personalia  sprawcy rozboju jednak ukrywał się on przed organami ścigania. Cały czas trwały jego poszukiwania. Okazało się, że ma on związek z wydarzeniem, do którego doszło w nocy z 23/24 kwietnia. Dyżurny otrzymał wówczas zgłoszenie o jadącym kierowcy, który może być nietrzeźwy. Policjanci tuż po północy zauważyli daewoo nubirę i próbowali zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczął uciekać ulicami miasta. W Alejkach Sienkiewicza jechał pod prąd.

Podczas próby zatrzymania, kierowca uderzył w radiowóz. Po zderzeniu z radiowozem przejechał jeszcze kilkaset metrów. Kierowca zbiegł, zaś pasażer został zatrzymany. Okazało się, że kierowcą był poszukiwany przez łowicką policję do sprawy rozboju mężczyzna. 28 kwietnia został on zatrzymany.

32-letni mieszkaniec usłyszał zarzut rozboju, nakłaniania do składania fałszywych zeznań, uszkodzenia radiowozu oraz narażenia funkcjonariuszy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

KWP Łódź / ik

Powrót na górę strony