Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabarykadował się w mieszkaniu, grożąc zabiciem kobiety

Data publikacji 01.05.2014

Policyjna interwencja, w której uczestniczyli negocjatorzy oraz funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP zakończyła się zatrzymaniem 36-letniego mężczyzny. Rafał O. zabarykadował się w mieszkaniu grożąc zabiciem swojej konkubiny. Policjanci musieli wyważyć drzwi do mieszkania, aby dostać się do środka. 36-latek został obezwładniony. Kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej.

Policjanci z Ochoty otrzymali w nocy informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy przebywa mężczyzna grożący śmiercią swojej konkubinie. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Ze środka słychać było przesuwanie ciężkich przedmiotów i płacz kobiety. Mężczyzna nie chciał otworzyć.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, straż pożarną i pogotowie gazowe, którego pracownicy odłączyli dopływ gazu do budynku. Natychmiast przybyli także policyjni negocjatorzy oraz pełniący dyżur bojowy funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Mężczyzna przez cały czas odmawiał otworzenia drzwi do mieszkania. Z uwagi na realne zagrożenie życia przetrzymywanej przez 36-latka kobiety, dowodzący akcją zastępca komendanta rejonowego policji Warszawa III podjął decyzję o siłowym wejściu do mieszkania.

Policyjni antyterroryści sforsowali drzwi i obezwładnili mężczyznę. W trakcie sprawdzania danych Rafała O. okazało się, że sąd rejonowy wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Następnie została ona przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że obrażenia miały charakter powierzchowny i nie było potrzeby hospitalizacji.

KSP / ik

Film Zabarykadował się w mieszkaniu, grożąc zabiciem kobiety

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabarykadował się w mieszkaniu, grożąc zabiciem kobiety (format flv - rozmiar 5.62 MB)

Powrót na górę strony