Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli Toyoty – usłyszeli zarzuty

Data publikacji 02.05.2014

Trzy osoby zatrzymane, odzyskana toyota corolla skradziona w Kobyłce, to wynik działań przeprowadzonych przez policjantów wołomińskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej cztery kradzieże toyot na terenie powiatu wołomińskiego. 20-letni Michał B. już usłyszał 4 zarzuty, w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów. 21-letniemu Marcinowi W. policjanci przedstawili zarzut kradzieży pojazdu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej stale prześwietlają środowisko przestępcze, analizują i rozpracowują metody działania złodziei aut. Ich praca owocuje likwidacją nie tylko tzw. dziupli, gdzie rozbierane są na części kradzione pojazdy, lecz również zatrzymaniami złodziei i paserów.

Tym razem kryminalni z Wołomina wpadli na trop grupy zajmującej się kradzieżami toyot corolli na terenie powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Działania jakie przeprowadzili, doprowadziły ich do trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o ten proceder. W ich ręce wpadli 20-letni Michał B., oraz 21-letni Marcin W. i Sebastian P. Grupa w przeciągu dwóch miesięcy miała dokonać kradzieży co najmniej 4 samochodów, w tym jednego z Zielonki i trzech z Kobyłki. Wartość skradzionych pojazdów to blisko 83 tys. złotych. Policjanci odzyskali jedną ze skradzionych corolli.

Michał B. już usłyszał 4 zarzuty popełnienia przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do pojazdów. Marcinowi W. policjanci przedstawili jeden zarzut kradzieży pojazdu. Trzeci z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony. Mężczyznom może grozić teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wołomina zapowiadają, że to nie koniec prowadzonych czynności wobec złodziei i paserów samochód i że nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony