Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione pojazdy

Data publikacji 02.05.2014

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odzyskali samochód i motocykl, skradzione na terenie Unii Europejskiej. Śledczy będą ustalać jak doszło do przywiezienia pojazdów do Polski. Osoby zamieszane w sprawę mogą usłyszeć zarzut paserstwa. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego znajduje się w posiadaniu pojazdów, które zarejestrowane są jako utracone w wyniku przestępstwa popełnionego na terenie Unii Europejskiej. Audi A6 zostało skradzione w Niemczech, natomiast motorower Piaggio w Holandii.

Oba pojazdy zostały przez policjantów zabezpieczone. W tej sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze w związku z podejrzeniem paserstwa. Czynności mają doprowadzić do wyjaśnienia okoliczności, w jakich pojazdy zostały sprowadzone do Polski.

Odnalezienie skradzionych pojazdów jest jednym z przykładów międzynarodowej współpracy Policji. Ta sprawa pokazuje, że ściganie sprawców kradzieży aut i ich odnajdowanie obejmuje nie tylko teren kraju, gdzie do niej doszło, ale że skradzione pojazdy są odzyskiwane na terenie całej Europy.

Policja apeluje o rozważne kupowanie samochodów i motocykli używanych. Oprócz stanu technicznego pojazdu bezwzględnie należy też sprawdzić jego stan prawny. Jeszcze przed zakupem można z samochodem bądź motorem podjechać do najbliższej jednostki policji. Tam funkcjonariusze sprawdzą czy dany pojazd nie figuruje jako utracony. Uchroni to nie tylko przed utratą pieniędzy, ale też przed odpowiedzialnością za nabycie rzeczy kradzionej.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony