Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa

Data publikacji 02.05.2014

Kilkanaście zarzutów oszustwa usłyszał Mariusz S. Mężczyzna przez ponad 3 miesiące oszukiwał przedsiębiorstwa działające na terenie całego kraju. 37-latek prowadząc działalność handlowo-usługową nie wywiązywał się ze zrealizowania zlecenia transportowego, za które wcześniej otrzymywał zapłatę. Straty poniesione przez przedsiębiorstwa oszacowano na ponad 72 tys. złotych. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie zakończyli sprawę 15 oszustw. 37-letni Mariusz S. przez ponad 3 miesiące,  za pośrednictwem Internetu i jednej z giełd transportowych, oszukał 15 przedsiębiorstw transportowych, usługowych i wielobranżowych działających na terenie całego kraju na kwotę ponad 72 tys. złotych.   

Mężczyzna prowadząc działalność handlowo-usługową w Olsztynie, za każdym razem nie wywiązywał się ze zrealizowania zlecenia transportowego, za które wcześniej otrzymywał zapłatę. Najbardziej pokrzywdzone przedsiębiorstwo oszacowało straty na ponad 15 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany przez olsztyńskich funkcjonariuszy. Podczas przesłuchania przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów oszustwa.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 37-latek był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Kodeks Karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony