Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant najlepszym kulturystą klasycznym Polski

Data publikacji 02.05.2014

Sierżant sztabowy Krzysztof Studziński funkcjonariusz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na XXXVIII Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness zdobył I miejsce w kategorii kulturystyka klasyczna do 180 centymetrów oraz I miejsce w kategorii OPEN. Serdecznie gratulujemy naszemu mistrzowi tym bardziej, że te zawody były jego debiutem na Mistrzostwach Polski.

Mistrzostwa odbyły się w terminie od 25 do 27 kwietnia 2014 roku w Kielcach. Kalendarz imprezy przedstawiał się następująco:
25.04. – ważenie i rejestracja zawodników,
26.04. – eliminacje,
27.04. – finały w poszczególnych kategoriach.

To pierwsze Mistrzostwa Polski, w jakich wziął udział nasz policjant.

Sierż. sztab. Krzysztof Studziński ma 39 lat. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Służbę w Policji pełni już od 16 lat. Jest pomocnikiem dyżurnego Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Kulturystykę uprawia od 1997 roku. Wzorem dla Krzysztofa był wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce, doskonale znany fanom sportów tej dyscypliny Grzegorz Gałęzowski.

Krzysztof jest osobą niezwykle pracowitą i konsekwentną oraz doskonałym przykładem tego jak można pogodzić codzienne obowiązki służbowe policjanta z pasją. Cechy te pomogły mu osiągnąć znakomitą formę. W kategorii, w której startował sierż. sztab. Krzysztof Studziński było blisko 20 najlepszych zawodników z całej Polski. Drakońska dieta, ćwiczenia siłowe oraz aerobowe w połączeniu z dużą samodyscypliną, pracowitością i wytrwałością doprowadziły go na sam szczyt. To wszystko było jednak okupione wielkimi wyrzeczeniami i niestety brakiem czasu dla najbliższej rodziny jak mówi nam Mistrz.

Krzysztof Studziński oprócz typowych ćwiczeń siłowych lubi również biegać, pływać i jeździć na rowerze, także do pracy. Jak twierdzi - jego sukces w bardzo dużym stopniu to zasługa Grzegorza Gałęzowskiego, który był jego osobistym doradcą i trenerem. Pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski funkcjonariusz ćwiczył i zdobywał doświadczenie.

Gratulujemy Krzysztofowi tym bardziej, że te zawody Mistrzostw Polski to wspaniały debiut naszego policyjnego sportowca. Przypomnijmy, że sierż. sztab. Krzysztof Studziński zdobył I miejsce Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness w kategorii kulturystyka klasyczna do 180 centymetrów oraz I miejsce w kategorii OPEN.

Życzymy dalszych sportowych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony