Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Krakowie z Policją

Data publikacji 03.05.2014

Obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Krakowie rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem współtwórcy tego dokumentu Hugona Kołłątaja. Obok Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera wieniec złożył reprezentujący Policję nadinsp. Mariusz Dąbek – Małopolski Komendant Wojewódzki Policji.

O godz. 10 w katedrze na Wawelu odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. W liturgii również uczestniczyli Policjanci z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji na czele.

Obok oficjalnych uroczystości na krakowskich Błoniach zorganizowano także piknik, podczas którego prezentowano pracę i sprzęt: Policji, straży pożarnej, straży miejskiej, pogotowia i wojska. Policjanci przy wsparciu studentów Akademii Wychowania Fizycznego i młodzieży ze Związku Harcerstwa Polskiego przygotowali dla dzieci gry i zabawy.

Po południu na Rynku Głównym Policjanci zabezpieczali przebieg pokazu musztry paradnej i koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej, a na Małym Rynku lekcję śpiewania piosenek patriotycznych.

Wieczorem w Filharmonii Krakowskiej podczas oficjalnej uroczystości wręczone zostaną odznaczenia państwowe i akty nadania polskiego obywatelstwa.

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony