Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Skierniewicach

Data publikacji 04.05.2014

Policjanci przez całą noc pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło 3 maja 2014 roku, około godziny 23.30 na drodze S-8 w rejonie gminy Kowiesy w powiecie skierniewickim. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko, a dwadzieścia pięć osób zostało rannych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na stojący na poboczu samochód najechały kolejne pojazdy. W wypadku łącznie brało udział jedenaście aut, w tym dwa ciężarowe.

W nocy w tym rejonie panowały trudne warunki pogodowe, gęsta mgła utrudniała widoczność. Na miejscu całą noc pracowały wszystkie służby ratunkowe. W pierwszym etapie skoncentrowano działania na udzielaniu pomocy medycznej rannym. Niestety, w wypadku zginęły trzy osoby: 35-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta oraz  dziecko w wieku niespełna 4 lat. Drugie dziecko przetransportowano do szpitala.  Rodzina podróżowała samochodem marki Subaru Forester. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pomoc udzielana była także 25 osobom rannym w wypadku. Część z nich  (9 osób w tym 4 dzieci) trafiła do szpitali w Skierniewicach, Łodzi i Zgierzu.

Policjanci na bieżąco organizowali objazdy przez Skierniewice i Rawę Mazowiecką, a także koordynowali wszystkie działania. Szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia zakończono nad ranem.  

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo.

KWP Łódź / kb

Powrót na górę strony