Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piąte zawody policyjnych Strongmanów

Data publikacji 04.05.2014

Policyjni siłacze z całej Polski już po raz piąty spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Tytuł najsilniejszego policjanta wywalczył sobie Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Wczoraj na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Siłaczy. Wśród zawodników znalazł się również przedstawiciel Straży Granicznej. Głównym celem imprezy jest popularyzacja dyscyplin siłowych oraz aktywności ruchowej wśród funkcjonariuszy. Siłacze konkurowali w pięciu dyscyplinach: spacer farmera z walizkami o wadze 100 kg i spacer buszmena z ramą o wadze 240 kg, zegar z 4 hostessami, uchwyt Herkulesa - utrzymywanie w górze umieszczonego na platformie samochodu KIA Ceed, wyciskanie platformy z quadem o wadze 300 kg oraz przeciąganie tira o wadze 8 ton.

Głównymi organizatorami zawodów był Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Kłobucku.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, drugie miejsce Adam Antośkiewicz  – reprezentujący Straż Graniczną, a trzecie Mariusz Tałaj z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach Daniel Gołębiowski uplasował się na czwartym miejscu, na piątym miejscu Rafał Rybarz z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, natomiast szóste miejsce zajął Paweł Grajwert z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Zwycięscy zawodnicy, oprócz pucharów, otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Sędzią w tej edycji zawodów był Grzegorz Kurowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który wcześniej aż trzykrotnie zajmował pierwsze miejsca w Zawodach Policyjnych Strongmanów.

http://slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/47/47-228394.mp4

KWP Katowice / kb
 

Powrót na górę strony