Wrocławski policjant najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Czech Karate Kyokushin

Data publikacji 05.05.2014

Wrocławski policjant podinsp. Wojciech Żmija zdobył złoty medal w kategorii senior master na IV Otwartych Mistrzostwach Czech Karate Kyokushin. Funkcjonariusz trzykrotnie wstępował na najwyższe podium, zostając najbardziej utytułowanym zawodnikiem turnieju. Wygrał swoją kategorię, otrzymał nagrodę dla najlepszego najstarszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł najszybszego KO w całych zawodach.

W czeskiej miejscowości Hostinne odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 140 zawodników z 19 klubów z Czech oraz Polski. Sędzią Głównym zawodów był sensei Jan Soukup – Vice Mistrz Świata Open z 2007 roku. W zawodach tych udział wziął również wrocławski policjant podinsp. Wojciech Żmija, który zdobył złoty medal w kategorii senior master.

Funkcjonariusz trzykrotnie wstępował na najwyższe podium, zostając najbardziej utytułowanym zawodnikiem turnieju. Wygrał swoją kategorię, otrzymał nagrodę dla najlepszego najstarszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł najszybszego KO w całych zawodach – nokaut poniżej 5 sekund od jej rozpoczęcia.

Wojciech Żmija rywalizację w półfinale zakończył przed czasem, nokautując swojego przeciwnika już po 20 sekundach walki. Do walki finałowej przystąpił bardzo skoncentrowany, gdyż jego rywalem był utytułowany zawodnik z Czech – mistrz kategorii do 90 kg. Wojtek bardzo szybko rozegrał tę walkę wykonując kopnięcie na głowę rywala. Przeciwnik nie zdążył zablokować kopnięcia i po upływie ok. 5 sekund od rozpoczęcia walki został znokautowany. Był to najszybszy nokaut w całym turnieju.

Zawody miały bardzo wysoki poziom, wzięli w nich udział najlepsi karatecy z Czeskiej Republiki oraz zawodnicy reprezentujący Polskę. To już drugi turniej karate w tym toku, na którym wrocławski policjant stanął na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.