Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyłudzenie sprzętu narciarskiego

Data publikacji 05.05.2014

Małopolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy udawali narciarzy. W gminie Bukowina Tatrzańska z różnych wypożyczalni wyłudzili sprzęt wartości ok. 30 tys. złotych. Oszuści pochodzą z Chrzanowa, może im grozić kara do ośmiu lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego zakopiańskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 22 lat pochodzących z Chrzanowa, którzy na Podhalu udawali narciarzy i w lokalnych wypożyczalniach wyłudzili sprzęt wartości ok. 30 tys. złotych.

Pod koniec ferii zimowych do zakopiańskich policjantów nagminnie zaczęli zgłaszać się właściciele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Każdy z nich zawiadamiał o wyłudzeniu przez oszustów drogich zestawów nart lub snowboardów. Łącznie przyjęliśmy kilkanaście takich zawiadomień. Niemal we wszystkich przypadkach sprawcy posłużyli się dowodami osobistymi wystawionymi na młode osoby z okolic Chrzanowa. Po otrzymanych zgłoszeniach wszczęliśmy w tych sprawach dochodzenie, w trakcie którego udało się wpaść na trop oszustów.

Zatrzymania mężczyzn miały miejsce parę dni temu, przed wydłużonym weekendem majowym, na terenie Chrzanowa. Zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni, już podczas przeszukań w ich domach przyznali się do zarzucanych im czynów. Zakopiańskim policjantom udało się odzyskać sprzęt narciarski znajdujący się  u jednego z mężczyzn. Prawdopodobnie pochodzi on z podhalańskich wypożyczalni. Po przewiezieniu do Zakopanego sprawcy usłyszeli zarzuty oszustwa i składania fałszywych zeznań.

Pseudonarciarzom z Chrzanowa za oszustwa grozi kara do ośmiu lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony