Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o napaść na policjantów

Data publikacji 05.05.2014

Po awanturze w miejscowości Rataje policjanci z Chodzieży zatrzymali cztery osoby podejrzane m.in. o pobicie policjantów. Jednym z zatrzymanych okazał się pseudokibic, który podczas meczu o Puchar Polski w Bydgoszczy w 2011 r. zaatakował dziennikarkę telewizji. Za pobicie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Chodzieży w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Rataje zatrzymali cztery osoby podejrzane m.in. o pobicie policjantów. Wśród zatrzymanych jest pseudokibic, który w maju 2011 roku brał udział w zamieszkach podczas finału Pucharu Polski na stadionie w Bydgoszczy. Został wówczas skazany za napaść i pobicie dziennikarki telewizji.

Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Chodzieży 3 maja br. w nocy zostali wezwani do miejscowości Rataje na interwencję. Pracownicy ochrony lokalu gastronomicznego ujęli nietrzeźwego uczestnika imprezy za zniszczenie mienia. Podczas interwencji policjantów, wewnątrz lokalu doszło do kolejnej awantury, bójki w grupie mężczyzn i kobiet. Policjanci i ochrona ponownie interweniowali próbując uspokoić sytuację. Wówczas interweniujący zostali zaatakowani. Dwójka z policjantów odniosła obrażenia wymagające pomocy medycznej.

Zatrzymano cztery najbardziej agresywne osoby – trzech mężczyzn i kobietę. Wszystkie osoby były pod znacznym wpływem alkoholu. Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw, w tym pobicia policjantów. Grozi za to do 5 lat więzienia. Wobec trójki podejrzanych zastosowano dozory i poręczenia majątkowe. W stosunku do jednego z podejrzanych prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Daniel B. po zamieszkach pseudokibiców w Bydgoszczy w maju 2011 r. został zidentyfikowany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Został skazany przez sąd za pobicie oraz nałożono na niego zakaz stadionowy. Najwyraźniej dotychczasowe konsekwencje prawne nie odniosły pozytywnego skutku.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony