Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci nagrali i zatrzymali pirata drogowego

Data publikacji 05.05.2014

Policyjna kamera zarejestrowała karkołomne wyczyny drogowe litewskiego kierowcy. 37-latkowi zatrzymano już prawo jazdy, a on stanie przed sądem w trybie przyspieszonym. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie podczas patrolu na ul. Piłsudskiego zauważyli nadjeżdżającego z naprzeciwka citroena. Auto było na litewskich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca w gęstym ulicznym ruchu wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”. Dodatkowo łamał przepisy lekceważąc znaki drogowe. Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych kończąc taki manewr na przejeździe kolejowym. Przejeżdżając przez powierzchnię wyłączoną z ruchu i podwójną linię ciągłą zmuszał, chcących uniknąć zderzenia, nadjeżdżających z naprzeciwka kierowców, do ucieczki na prawą stronę. Jednym z takich aut był również nieoznakowany, policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator, który natychmiast ruszył za piratem drogowym nagrywając jego niebezpieczne wyczyny.

Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą zasiadł 37-letni obywatel Litwy, a wewnątrz auta podróżowało z nim sześcioro pasażerów. Policjanci zatrzymali piratowi drogowemu prawo jazdy. On zaś trafił do policyjnego aresztu, stąd w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu razem z wnioskiem o ukaranie za karkołomną jazdę i popełnione w jej trakcie wykroczenia. W tej sprawie oskarżycielem publicznym będzie Policja, a sprawcy grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

(KWP w Białymstoku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.96 MB)

Powrót na górę strony