Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy kierujący”

Data publikacji 05.05.2014

W ciągu zaledwie 8 godzin kontroli, podczas działań "Trzeźwy kierujący" przeprowadzonych przez kujawsko-pomorskich policjantów na terenie województwa, w ich ręce wpadło aż 36 pijanych kierowców.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg. Stąd też kujawsko-pomorska policja zaplanowała na dzisiejszy dzień, w godzinach od 5:00 do 13:00 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. W działaniach wykorzystano wszystkie urządzenia do badania zawartości alkoholu w organizmie będące w jednostkach Policji.

Tylko w czasie 8 godzin działań policjanci sprawdzili trzeźwość 18 tys. kierowców. Zatrzymali 45 dowodów rejestracyjnych i 29 praw jazdy. W czasie kontroli zatrzymano 39 pijanych kierowców, którzy odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Muszą liczyć się z wyrokami, ale także utratą uprawnień do kierowania.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony