Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponownie uderzyli w narkobiznes

Data publikacji 06.05.2014

Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uderzyli ponownie w zorganizowane struktury przestępcze, rozbijając kolejną grupę zajmującą się uprawą konopi indyjskich na dużą skalę. Inne realizacje wymierzone w producentów narkotyków miały miejsce tuż przed wydłużonym weekendem majowym. Od początku roku małopolscy policjanci zlikwidowali już 20 pokaźnych plantacji konopi indyjskich. Zatrzymane do tych spraw osoby wkrótce staną przed sądem.

30 kwietnia i 1 maja zlikwidowane zostały 4 profesjonalnie prowadzone plantacje konopi indyjskich w Krakowie i Mędrzechowie – policjanci zabezpieczyli kilkaset krzewów tej rośliny w różnych fazach wzrostu oraz niedozwolone przyrządy służące do wytwarzania i przetwarzania środków odurzających. Uprawy te mogły dostarczyć znacznych ilości środka odurzającego - marihuany. Dzięki skutecznym działaniom Policji towar ten nie trafi na małopolski rynek.

Czterech mężczyzn w wieku od 34 do 57 lat, zatrzymanych w wyniku tych realizacji usłyszało już zarzuty, a decyzją prokuratora, w związku z wydanym dozorem policyjnym, podejarzni muszą meldować się na komisariatach Policji. Dodatkowo objęci zostali poręczeniem majątkowym w wysokości 20 000 zł.

W tym samym czasie zlikwidowano również plantację konopi indyjskich przy ul. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach. Zatrzymany 28-latek odpowiedzialny jest za uprawę 338 krzewów konopi indyjskich, z których można by było wyprodukować kilka kilogramów marihuany.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech. Śledztwa w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony