Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić ponad 2 mln zł

Data publikacji 06.05.2014

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 35 - latka podejrzanego o oszukanie różnych instytucji finansowych na kwotę blisko 600 tys. zł. i usiłowanie wyłudzenia prawie 1,7 mln zł. Zatrzymany usłyszał łącznie 67 zarzutów. Do sądu skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali 35-letniego mieszkańca Gdańska. Funkcjonariusze podejrzewają go o wielokrotne wyłudzenia odszkodowań na szkodę różnych instytucji finansowych. Sprawca w latach 2000-2012 wyłudził pieniądze z polis ubezpieczeniowych od następstw nieszczęśliwych wypadków na łączną kwotę blisko 600 tys. zł. Ponadto mężczyzna ten usiłował wyłudzić kolejne odszkodowanie od jednej z firm ubezpieczeniowych, tym razem na blisko 1,7 miliona złotych.

Schemat działania mężczyzny polegał na tym, że za każdym razem uzyskiwał on od lekarzy nieprawdziwe zaświadczenia co do swojego stanu zdrowia i odniesionych obrażeń, a następnie dokumentację taką składał w firmie ubezpieczeniowej ubiegając się o odszkodowanie. Za każdym razem ze zgłoszenia wynikało, że  35 - latek uległ poważnemu wypadkowi np. uprawiając sport lub schodząc ze schodów.

Policjanci ustalili, że te zaświadczenia lekarskie nie były zgodne z rzeczywistością.  Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie mające związek z tym procederem materiały i tymczasowo zajęli mienie podejrzewanego. Funkcjonariusze wystąpili również z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny.

35-latek usłyszał już zarzuty. Za oszustwo grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony