Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i prokuratura wyjaśniają zdarzenie przy doprowadzeniu mężczyzny do aresztu

Data publikacji 06.05.2014

Policja w ramach wewnętrznego postępowania wyjaśnia wszystkie okoliczności wydarzenia, do którego doszło podczas konwojowania zatrzymanego odbywającego karę pozbawienia wolności, do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.05.2014 r.) późnym wieczorem w Lipsku. Funkcjonariusze tamtejszej komendy realizowali doprowadzenie 23-letniego mężczyzny odbywającego karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, który nie powrócił do aresztu z miejsca zatrudnienia na zewnątrz.

Wstępne ustalenia wskazują, że po tym jak policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania, nałożyli mu kajdanki na ręce i umieścili w radiowozie. Jeden z funkcjonariuszy zajął miejsce obok niego. W trakcie jazdy nagle, na zakręcie drogi, zatrzymany przechylając się w stronę funkcjonariusza zdołał wyciągnąć jego broń służbową i oddać strzał, który go zranił.

Policjanci natychmiast zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy. Następnie mężczyzna niezwłocznie został przewieziony do szpitala. Pomimo zabiegu operacyjnego 23-latek dzisiaj w nocy zmarł.

Zdarzenie niezależnie bada prokuratura.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony