Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na głowach kominiarki, na rękach lateksowe rękawice, a w nich atrapy broni - odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 06.05.2014

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Podczas zdarzenia sprawcy na głowach mieli kominiarki, a na rękach lateksowe rękawiczki. Swoje ofiary pobili i zastraszyli bronią. Po kilku godzinach wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Odzyskano skradzione mienie, a zabezpieczona broń okazała się atrapą. Za rozbój zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Nocą 4 maja w Józefowie doszło do najścia na prywatną posesję. Oficer dyżurny, który jako pierwszy otrzymał alarmujący sygnał o napadzie, niezwłocznie wysłał tam załogę patrolową z komisariatu w Józefowie.

Z zebranych przez policjantów wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 3 w nocy do mieszkania, w którym przebywało kilkoro bardzo młodych osób, wdarło się czterech mężczyzn. Sprawcy wchodząc do domu na głowy naciągnęli czarne kominiarki, a na ręce założyli lateksowe rękawiczki. Biciem, krzykiem, a także grożąc i strasząc przedmiotami przypominającymi broń, zażądali wydania cennych przedmiotów.

Spłoszeni ucieczką jednej z osób i wszczętym alarmem, zdołali jeszcze od  poszkodowanych zabrać telefony komórkowe i kilka mniej wartościowych przedmiotów.

Dzięki błyskawicznym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy z komisariatu Policji w Józefowie, już po kilku godzinach doszło do zatrzymania czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci odzyskali skradzione mienie, a także zabezpieczyli dwie jednostki broni startowej oraz trzy plastikowe pistolety imitującą broń palną krótką.

Poszczególną rolę zatrzymanych mężczyzn w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego przestępstwa wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Policjanci z Józefowa wobec trzech zatrzymanych młodych mężczyzn jeszcze dziś skierują wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony