Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli drogowej zaatakował policjanta nożem

Data publikacji 06.05.2014

Za czynną napaść na policjanta odpowie 42-leni mieszkaniec Lublina. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca zaatakował policjanta podczas kontroli drogowej. Mężczyzna usiłował zadać funkcjonariuszowi cios nożem. Na szczęście napastnik został obezwładniony. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dość nietypowym zachowaniem wykazała się również 62-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta przechodziła przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Kiedy policjanci chcieli jej wystawić mandat ta najpierw usiłowała uciec, a później ugryzła funkcjonariuszkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 5.05.2014 r. po godz.15:00. Patrol ruchu drogowego z komendy miejskiej pełnił służbę w rejonie ulicy Osmolicie. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył samochód osobowy jadący od strony Lublina w kierunku Bychawy. Tor jazdy pojazdu wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. Opel jechał środkiem drogi dodatkowo nie miał włączonych świateł.

Policjanci chcieli zatrzymać kierującego do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna zachowywał się dość dziwnie - najpierw zatrzymał auto, później próbował ponownie odpalić silnik, nie reagował na polecenia policjanta, który dawał mu znaki gdzie ma się zatrzymać. Kierowca nie potrafił cofnąć pojazdem w wyznaczone miejsce kontroli. Jeden z funkcjonariuszy podszedł do pojazdu od strony kierowcy. Kiedy mężczyzna opuścił szybę, policjant nie miał wątpliwości, że siedzący za kierownicą opla jest nietrzeźwy. Miał bełkotliwą mowę, przekrwione oczy, nie reagował na polecenia. Kiedy próbował oddalić ponownie silnik, by odjechać z miejsca kontroli, policjant otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki. W pewnym momencie mężczyzna wyjął nóż, którym próbował zaatakować policjanta. Na szczęście mundurowy zdołał w porę uskoczyć, by uniknąć ciosu. Sprawca został obezwładniony i przebadany na zawartość alkoholu. 42-latek miał w organizmie ponad 2,6 promila. Został zatrzymany i osadzony w policyjny areszcie. Dzisiaj wykonywane będą z nim dalsze czynności procesowe. Będzie odpowiadał za czynną napaść na policjanta za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dość nietypowo dla policjantki z wydziału ruch drogowego zakończyła się także wczorajsza służba. Mundurowi chcieli wylegitymować kobietę, która przechodziła przez ulicę Narutowicza w Lublinie poza przejściem dla pieszych. Kobieta nie chciała podać swoich danych i usiłowała odejść z miejsca kontroli, a następnie ugryzła policjantkę w prawą dłoń. Ostatecznie 61-latka została ukarana mandatem karnym, a za ugryzienie funkcjonariuszki dobrowolnie poddała się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony