Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 06.05.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Lubinie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili marihuanę i amfetaminę, z których odpowiednio można by było przygotować blisko 300 i 900 porcji środków odurzających. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na terenie Lubina. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że podejrzany może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci pracujący nad tą sprawą w momencie, gdy upewnili się, że zebrane materiały w tej sprawie w dużym stopniu uwiarygodnia ich ustalenia, przystąpili do zatrzymania. 35-latek był kompletnie zaskoczony. W trakcie sprawdzania mieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające, czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec lubinianina środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony