Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląska Policja na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Data publikacji 06.05.2014

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji we Wrocławiu w miniony weekend majowy uczestniczyli w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, zorganizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju na terenie całej Polski, w ramach obchodów 10 - lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dolnośląska Policja, jako beneficjent funduszy pomocowych, zaprezentowała m.in. robota pirotechnicznego i Mobilne Centrum Monitoringu, których zakup został sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Na Dolnym Śląsku, w ramach obchodów 10 - lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, wrocławscy policjanci wzięli aktywny udział w Jubileuszowym Pikniku Funduszy Europejskich, który odbył się 1 maja 2014 r. przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

Dolnośląska Policja, jako beneficjent funduszy pomocowych, zaprezentowała m.in. robota pirotechnicznego podczas pracy i udostępniła do zwiedzania oraz pokazała możliwości Mobilnego Centrum Monitoringu. Obie te inwestycje zostały sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Młodsi uczestnicy mogli także obejrzeć od wewnątrz radiowóz policyjny i jego wyposażenie oraz wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach prewencyjnych, zorganizowanych przez wrocławskich policjantów.

Działania edukacyjno - prewencyjne oraz prezentacja specjalistycznego wyposażenia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie podczas uroczystości, nie tylko ze strony dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych – ich rodziców, dziadków, czy też opiekunów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony