Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja inaugurująca Kameralne Lato

Data publikacji 06.05.2014

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym z współorganizatorów tegorocznej siódmej już edycji ogólnopolskich spotkań filmowych „Kameralne Lato”, które odbędą się w lipcu. Gościem specjalnym konferencji inaugurującej projekt filmowy była aktorka Anna Mucha – ambasadorka Festiwalu, a jednym z jego nowych elementów będzie w tym roku konkurs na policyjny spot.

Festiwal "Kameralne Lato” na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to siódma edycja tego projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju, na której prezentowane są polskie filmy, w tym krótkometrażowe. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych aktorów, reżyserów, operatorów przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

Podobnie jak w roku ubiegłym współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Mazowieccy policjanci będą służyć pomocą młodym filmowcom z czasie trwania całego festiwalu i przekazać im wartości prewencyjne.

Nowością tegorocznego festiwalu będzie konkurs na spot promujący działania służby prewencyjnej Mazowieckiej Policji, który w komunikatywny i niekonwencjonalny sposób popularyzowałby pracę policjantek i policjantów podczas wykonywania codziennych zadań. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 6 do 12 lipca.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony