Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjanta

Data publikacji 06.05.2014

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 28-latka, który w zamian za niewypisywanie mandatu próbował wręczyć funkcjonariuszowi 50 euro. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

4 kwietnia policjanci z nyskiej drogówki pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym z videorejestratorem na DK 46. W trakcie patrolu, około godz. 22.00 w miejscowości Strobice zauważyli kierowcę volkswagena jadącego z nadmierną prędkością. Kamera zarejestrowała, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Już po chwili, kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej.

Mundurowi poinformowali 28-letniego kierowcę, mieszkańca woj. śląskiego jakie poniesie konsekwencje w związku z niestosowaniem się do przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna wsiadł do nieoznakowanego radiowozu, aby przejrzeć zarejestrowany materiał. W trakcie jego odtwarzania 28-latek próbował przekupić policjanta usiłując wręczyć mu 50 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Wczoraj policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za czyn taki grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony