Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci podczas biegu "Wings for Life" w Chorwacji

Data publikacji 06.05.2014

W chorwackiej edycji ogólnoświatowym biegu „Wings for Life” wystartowali reprezentanci Szkoły Policji w Słupsku. Polska ekipa stanęła na starcie biegu w Zadarze. Wyjazd policyjnej drużyny odbył się na zaproszenie Akademii Policji w Zagrzebiu.

Polską policję reprezentowała czwórka biegaczy: Dariusz Guzowski, Mirosław Gwadera, Tomasz Matusiak i Paweł Piotraschke. Policyjni biegacze wystartowali wspólnie z policjantami chorwackiej Akademii Policji. Łącznie na linii startu w Zadarze stanęło około 3 tysięcy zawodników z różnych krajów Europy.

Bieg „Wings for Life” był imprezą ogólnoświatową. Uczestnicy wystartowali w niedzielę, we wszystkich krajach, o tej samej porze - godzinie 10.00 czasu uniwersalnego, czyli punktualnie w południe czasu polskiego. Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą”. Wszystkie pieniądze uzyskane z opłat startowych zostały w całości przekazane na rozwój badań dotyczących leczenia uszkodzonego rdzenia kręgowego. Koszty organizacyjne 34 biegów na wszystkich kontynentach pokryła firma będącą głównym sponsorem.
 
Bieg charytatywny nie jest klasyczną rywalizacją lekkoatletyczną. Pół godziny po starcie biegaczy na trasę wyruszył samochód wyposażony w urządzenia mierzące czas zawodników. Jego początkowa prędkość wynosiła 15 km/h i co godzinę była nieznacznie zwiększana. Zawodnicy kończyli bieg w momencie, gdy mijał ich samochód. To jedyny bieg, w którym meta „goniła zawodników”.
 
Polscy policjanci startujący w chorwackim Zadarze uzyskali bardzo dobre wyniki. Wśród 3 tysięcy biegaczy najlepszy z polskiej drużyny Dariusz Guzowski, dosłownie „o włos” minął się z podium. Poniżej podajemy wyniki uzyskane przez polskich policyjnych biegaczy w Zadarze i miejsca w klasyfikacji światowej wszystkich biegów, w których łącznie wystartowało około kilkadziesiąt tysięcy biegaczy. Polska edycja biegu został zorganizowana w Poznaniu.

Polscy policjanci wystartowali na Bałkanach dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez Akademię Policji w Zagrzebiu, z którą słupska Szkoła Policji podpisała list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy. W ramach bilateralnych kontaktów, w Słupsku gościła już delegacja Akademii Policji.

W planach wzajemnych kontaktów jest między innymi przygotowanie i prowadzenie w Słupsku szkoleń dla polskich policjantów, którzy w sezonie letnim pełnią służbę w chorwackich miastach nad Adriatykiem, w których wypoczywa najwięcej Polaków.

 

zawodnik dystans miejsce w Zadarze miejsce na świecie
Dariusz Guzowski 45 km 4 153
Paweł Piotraschke 35 km 12 611
Tomasz Matusiak 32 km 25 1163
Mirosław Gwadera 30 km 45 1623

 

 

 

 

 

 

(SP w Słupsku / mj)

Powrót na górę strony