Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

''Edukacja dla bezpieczeństwa'' - spotkanie w Słupsku

Data publikacji 06.05.2014

Trzydniowa narada pod hasłem „Edukacja dla bezpieczeństwa” rozpoczęła się w słupskiej Szkole Policji. Udział w spotkaniu biorą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Policji i świata nauki. W trakcie obrad zaprezentowane będą założenia do ewaluacji rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Narada w „prewencyjnym Słupsku” jest pierwszym spotkaniem zespołu policyjnych ekspertów do spraw edukacji dla bezpieczeństwa, której celem jest między innymi zbudowanie złożeń strategii Policji w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa w oparciu między innymi o rządowe, krajowe, resortowe programy, analizę zagrożenia przestępczością i wyniki badań oczekiwań społecznych, o czym mówiła podczas narady mł. insp. Anna Kuźnia z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. Założenia projektowanej strategii Policji w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa uwzględniają doświadczenia i dobre praktyki jednostek organizacyjnych Policji.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych reprezentuje Naczelnik Wydziału Profilaktyki Departamentu Nadzoru Elżbieta Rusiniak oraz Adam Sowiński. Świat nauki reprezentuje natomiast prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, która omówiła strategię komunikacji w działaniach edukacyjnych Policji. W spotkaniu biorą też udział przedstawiciele Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkół Policji, Komend Wojewódzkich Policji oraz Komendy Stołecznej Policji. Obrady zakończą się w czwartek późnym popołudniem.

(SP w Słupsku / mj)

Powrót na górę strony