Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe dla pseudokibiców

Data publikacji 07.05.2014

Gnieźnieńscy policjanci i służba ochrony zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy naruszyli ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych w czasie turnieju żużlowego „O koronę Bolesława Chrobrego”. Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn w postępowaniu przyspieszonym gnieźnieński sąd zastosował środki w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe oraz kary grzywny, wobec trzeciego, który został przewieziony do szpitala toczy się postępowanie w trybie zwyczajnym.

Karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz zakaz stadionowy na okres 2 lat zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 41-letniego gnieźnianina za posiadanie napoju alkoholowego powyżej 3,5 procent, w czasie trwania turnieju żużlowego „O koronę Bolesława Chrobrego”, który odbył się 30 kwietnia br. w Gnieźnie. Podczas zatrzymania mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny pseudokibic zatrzymany podczas tego meczu, 31-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, został skazany na karę 3,5 tys. złotych grzywny oraz zakaz stadionowy na cztery lata na wszystkie mecze żużlowe odbywające się w Gnieźnie oraz wszystkie mecze wyjazdowe drużyny Carbon Gniezno. Jest to kara za usiłowanie dostania się na stadion bez biletu wstępu, usiłowanie spożywania piwa, dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku, używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych i rozbicie o bramę wejściową stadionu butelki z piwem. Podczas zatrzymania mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatni, 41-letni mieszkaniec Gniezna również trafił do policyjnego aresztu. Wobec 41-latka zostało wszczęte postępowanie  w trybie zwyczajnym.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony