Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za dewastację nagrobków

Data publikacji 01.11.2007

Policjanci z Choszczna zatrzymali dwie osoby, które w nocy ze środy na czwartek zdewastowały groby na tamtejszym Cmentarzu Komunalnym. Zatrzymana Nicola M. i jej kolega byli pijani. 15 – latka miała 1,7 promila, 17 – letni Rafał B. - 0,7 promila alkoholu we krwi. Teraz oboje odpowiedzą za swoje zachowanie.

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o tym, że na cmentarzu przebywa grupka osób, która prawdopodobnie niszczy groby.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 17 –letniego Rafała B. oraz 15 – letnią Nicolę M. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał około 0,7 promila, natomiast dziewczyna około 1,7 promila alkoholu we krwi. Policjanci stwierdzili uszkodzenie 29 nagrobków w tym grobów dzieci . Sprawcy połamali krzyże oraz uszkodzili konstrukcje nagrobków. Zniszczono również kwiaty i znicze, które bliscy ustawili na grobach.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawców było trzech. W tej chwili ustalane są personalia mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalają również osoby poszkodowane. W tej chwili wstępnie straty oszacowano na około 4 tysięcy złotych, jednak mogą być one większe.

Apelujemy do wszystkich osób, które stwierdzą zniszczenie grobów na cmentarzu w Choszcznie o kontakt z miejscową Komendą Powiatową Policji.

Zatrzymani Nicola M. i Rafał B. odpowiedzą za swoje zachowanie.

Powrót na górę strony
Polska Policja