Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Desperat zszedł z komina po negocjacjach policyjnych

Data publikacji 07.05.2014

Ponad 5 godzin trwały negocjacje prowadzone z desperatem, który w miejscowości Wojcieszów wszedł na blisko 20 metrowy komin i groził popełnieniem samobójstwa. Policjanci przekonali mężczyznę do bezpiecznego zejścia na ziemię.

W godzinach przedpołudniowych 6 maja br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi został poinformowany o mężczyźnie, który w miejscowości Wojcieszów wszedł na blisko 20 metrowy komin grożąc, że popełni samobójstwo. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz inne służby ratunkowe.

Dzielnicowy Rewiru w Wojcieszowie na miejscu nawiązał kontakt z desperatem. Funkcjonariusz wszystkimi możliwymi sposobami próbował nakłonić mężczyznę do zejścia z komina. Jednak ten nie miał zamiaru rezygnować z zamierzonego celu. Następnie negocjacje prowadziła grupa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i przekonała desperata do powrotu na ziemię. Mężczyzna w towarzystwie negocjatora bezpiecznie zjechał z komina w strażackim koszu.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną tak desperackiego kroku były nieporozumienia rodzinne. Mężczyzna po wytrzeźwieniu otrzyma pomoc psychologiczną.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony