Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Układ narkotykowy rozbity

Data publikacji 08.05.2014

Policjanci CBŚ KGP zatrzymali 20 osób podejrzewanych o współpracę z tzw. gangiem ożarowskim. Członkowie grupy przestępczej trudnili się przemytem i dystrybucją narkotyków oraz produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi. Wśród zatrzymanych są m.in. zawodnicy klubów sportowych związanych z walkami MMA. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Śledztwo w sprawie działalności grupy ożarowskiej prowadzone przez Prokuraturę Okręgową i Centralne Biuro Śledcze KGP skutkowało zatrzymaniem kilkudziesięciu członków grup przestępczych z Warszawy i Pomorza zajmujących się przemytem marihuany z Holandii do Polski, obrotem i dystrybucją amfetaminy, uprawą konopi indyjskich oraz produkcją i przemytem wyrobów tytoniowych.

W połowie ubiegłego roku zatrzymano 8 członków grupy z terenu Pomorza. Ostatnie dni to zatrzymanie kolejnych 20 osób. Te zatrzymania to efekt śledztwa dotyczącego działalności grupy ożarowskiej. W trakcie tego śledztwa zebrano materiał, kóry pozwolił na zatrzymanie do tej pory kilkudziesięciu członków grupy ożarowskiej działającej na terenie Warszawy i Mazowsza. Jak wynika z ustaleń, przedstawiciele grupy ożarowskiej od 2005 roku podjęli ścisłą współpracę ze środowiskiem przestępczym z terenu Pomorza. Amfetamina produkowana przez warszawskie grupy przestępcze trafiała na rynek Koszalina i okolic, gdzie była dystrybuowana przez sieć dealerską. Jak wynika z ustaleń, część wyprodukowanych narkotyków przemycana była do Skandynawii.

Mozolna praca śledczych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego doprowadziła do zebrania takiego materiału dowodowego, który pozowolił na rozliczenie przestępczej działalności i zakończenie wielololetniej współpracy pomiędzy tymi grupami.

Zatrzymania miały charakter dynamiczny, policjanci z grup specjalnych CBŚ i policyjni antyterroryści wkroczyli do miejsc zamieszkania zupełnie zaskoczonych przestępców. Wśród zatrzymanych jest 51-letni Mustafa D., obywatel Turcji, prowadzący przestępcze interesy na terenie Holandii oraz Polski, i jak wynika z informacji zebranych w śledztwie, był on organizatorem przemytu znacznych ilości narkotyków. Wśród zatrzymanych jest też czterech mężczyzn, zawodników klubów sportowych biorących udział w walkach MMA oraz dwie osoby poszukiwane listami gończymi.

W trakcie przeszukań na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie o wartości 120 tys.zł.

Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(CBŚ KGP)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.81 MB)

Powrót na górę strony