Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 08.05.2014

Głubczyccy kryminalni zatrzymali dwóch braci podejrzewanych o wymuszenia rozbójnicze. 31 i 32-latek grożąc pobiciem i wywiezieniem do lasu zmuszali pokrzywdzonego do zawierania różnych umów abonenckich, zakupu w systemie ratalnym bądź kredytowym m.in. sprzętu RTV. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

2 maja br. głubczyccy policjanci powiadomieni zostali o groźbach jakie mieli kierować 31 i 32- letni bracia wobec jednego z mieszkańców gminy Głubczyce.

Jak ustalili kryminalni, mężczyźni od początku kwietnia, w krótkich odstępach czasu, grożąc pobiciem i wywiezieniem do lasu zmuszali pokrzywdzonego do zawierania różnych umów abonenckich i zakupu telefonów komórkowych, zakupu w systemie ratalnym bądź kredytowym sprzętu RTV czy elementów wyposażenia łazienki. Zakupione przedmioty pokrzywdzony musiał oddawać mężczyznom.

W miniony poniedziałek (5 maja br.) głubczyccy kryminalni zatrzymali braci i przeszukali ich mieszkania. W jednym z nich znaleźli i zabezpieczyli między innymi, nierozpakowane jeszcze elementy wyposażenia łazienki.

Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. 31 i 32- letnim mieszkańcom gminy Głubczyce grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.66 MB)

Powrót na górę strony