Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty techniki jazdy motocyklem

Data publikacji 08.05.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy zorganizowali warsztaty z zakresu techniki jazdy motocyklem. Zajęcia doskonalące prowadzili instruktorzy Polskiego Związku Motorowego Pan Zbigniew Ginter oraz Pan Roman Walerczak.

Z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na terenie "Kartodromu PZMot” przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy odbyły się warsztaty z zakresu techniki jazdy motocyklem. W zającach uczestniczyli policjanci ruchu drogowego jednostek policji województwa kujawsko-pomorskiego, którzy na co dzień pełnią służbę na jednośladach, a prowadzili je instruktorzy Polskiego Związku Motorowego Pan Zbigniew Ginter oraz pan Roman Walerczak.

Funkcjonariusze ćwiczyli elementy techniki jazdy, tj.:
•    jazda slalomem między pachołkami,
•    prawidłowe ruszanie motocyklem na wzniesieniu,
•    szybka zamiana toru jazdy,
•    jazda po terenie nieutwardzonym.

Prowadzący zajęcia omówili również sposób zachowania się motocyklisty w przypadku konfrontacji z samochodem. Demonstrowane techniki powinny przyczynić się do tego, że kierujący jednośladem w momencie zderzenia z autem uniknie poważniejszych konsekwencji. Oprócz tego stały się okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej jazdy motocyklem.

(KWP w Bydgoszczy / jl)

Film Warsztaty techniki jazdy motocyklem

Pobierz plik Warsztaty techniki jazdy motocyklem (format mp4 - rozmiar 8.46 MB)

Powrót na górę strony