Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny „Dzień Otwarty Funduszy Europejskich”

Data publikacji 08.05.2014

Przypadająca w tym roku 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nie została pozostawiona bez echa wśród bydgoskiej Policji. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy została zaproszona do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. ”Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

Celem akcji było zaprezentowanie mieszkańcom, a tym samym obywatelom UE, jak unijne granty przyczyniły się do rozwoju i poprawy bezpieczeństwa w regionie. Przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, policyjny „Dzień Otwarty Funduszy Europejskich” odbył się 7 maja br. na placu Oddziału Prewencji Policji przy ul. Poniatowskiego 3 w Bydgoszczy.

Wśród zaplanowanych atrakcji przewidziana została ekspozycja motocykli, furgonów oraz innych pojazdów specjalistycznych będących w dyspozycji bydgoskich mundurowych. Dodatkowym urozmaiceniem była prezentacja robota pirotechnicznego wykorzystywanego w codziennej pracy funkcjonariuszy Sekcji Antyterrorystycznej. Ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się pokaz tresury psów służbowych.

Dla najmłodszych gości przygotowane zostały konkursy dotyczące bezpieczeństwa, natomiast starsze dzieci czekała niespodzianka w postaci wizyty na policyjnej strzelnicy. W otoczeniu sprzętów zakupionych z funduszy unijnych kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz zaproszeni goście świętowali pierwszą dekadę polskiej obecności w europejskiej wspólnocie.

Na uczestników „Dnia Otwartego…” czekały gadżety promocyjne z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz gadżety związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, którym za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

(KWP w Bydgoszczy / jl)

Film Policyjny „Dzień otwarty funduszy europejskich”

Pobierz plik Policyjny „Dzień otwarty funduszy europejskich” (format mp4 - rozmiar 20.21 MB)

Powrót na górę strony