Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za podpalenie pojazdów i uprawę konopi

Data publikacji 09.05.2014

Policjanci wydziałów kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali czterech mężczyzn: trzech z nich odpowie za przestępstwa narkotykowe, dwóm z nich przedstawione zostaną zarzuty dotyczące zniszczenia mienia znacznych rozmiarów przez podpalenie i sprowadzenia zagrożenia.

Do pożaru doszło pod koniec lutego br. Wówczas to na jednym z krakowskich parkingów palił się  zaparkowany tam pojazd. Od ognia zajęły się kolejne samochody zaparkowane w pobliżu. Tego samego dnia na innym parkingu wybuchł kolejny pożar - palił się samochód.  Straty powstałe wskutek obydwu pożarów oszacowano na kwotę ok.  900 tysięcy złotych.

Jak wykazały ekspertyzy, przyczyną pożarów były podpalenia. Krakowscy policjanci, szczegółowo analizując te sprawy, doszli do przekonania, że ogień został podłożony przez dwóch mężczyzn, mieszkańców Krakowa. Wytypowani mężczyźni zostali zatrzymani, wraz z nimi dwóch innych, podejrzewanych o udział w przestępstwach narkotykowych. Jeden z nich „wpadł” tuż po przyjeździe zza granicy, gdzie przebywał od jakiegoś czasu, inny natomiast – totalnie zaskoczony wizytą policjantów - próbował uciekać przez okno balkonowe, jednak zamiar ten został szybko udaremniony przez funkcjonariuszy.  Nie pomogły także próby zacierania przez zatrzymywanych dowodów świadczących o prowadzeniu przez nich narkotykowego procederu – policjanci zabezpieczyli przy podejrzanych marihuanę, amfetaminę, akcesoria służące do porcjowania narkotyków oraz pieniądze mogące pochodzić z transakcji narkotykowych. Podczas realizowanych w tej sprawie przeszukań funkcjonariusze zlikwidowali także  plantację konopi indyjskiej - zabezpieczyli 100 krzewów tej rośliny oraz profesjonalną aparaturę służącą do prowadzenia uprawy.  Przy jednym z zatrzymywanych mężczyzn odnaleziona została także broń palna.

Wczoraj Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 31 i 32-latka podejrzanych o to, że w okresie od marca do 7 maja br. prowadzili uprawę krzewów konopi indyjskich oraz o to, że w nocy z 23 na 24 lutego br. poprzez podpalenie dokonali zniszczenia pojazdów o łącznej wartości 900 tys. złotych. 45-latek został osadzony w areszcie z uwagi na to, że był poszukiwany listem gończym z postanowieniem o jego tymczasowym aresztowaniu

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Zatrzymani za podpalenie pojazdów i uprawę konopi

Pobierz plik Zatrzymani za podpalenie pojazdów i uprawę konopi (format mp4 - rozmiar 18 MB)

Powrót na górę strony