Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg za skradzionym motocyklem

Data publikacji 09.05.2014

Policjanci z kozienickiej drogówki zatrzymali po pościgu skradziony motocykl, którym uciekał 27-letni mężczyzna wraz z pasażerką. Oboje zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Wczoraj ok. godz. 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w miejscowości Chinów, skąd został skradziony sprzęt komputerowy, natomiast z pomieszczenia gospodarczego sprawcy skradli motocykl. Właściciel posesji przebywał na urlopie. Policjanci wykonali na miejscu wszelkie niezbędne czynności procesowe i zaczęli szukać sprawców włamania. Informacja o kradzieży trafiła do wszystkich patroli.

Ok. godz. 20 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Pasry zauważyli poszukiwaną hondę. Policjanci widząc nadjeżdżający z polnej drogi motocykl włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe starając się zatrzymać jednoślad. Dodatkowo wysłano w to miejsce jeszcze inne patrole policyjne.

Jednak kierujący motocyklem, na którym siedziała także pasażerka, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Na łuku drogi, na drodze krajowej K-48, stracił panowanie nad motocyklem i się przewrócił. Kierowca oraz pasażerka podjęli pieszą ucieczkę. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

27-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz wyjaśniają czy zatrzymani mają związek z włamaniem.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony