Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlując podrobionym towarem mogły spowodować straty sięgające pół miliona złotych

Data publikacji 09.05.2014

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które za pośrednictwem sklepu internetowego nielegalnie oferowały towar z podrobionymi znakami towarowymi. Straty legalnego producenta zostały wycenione na kwotę nie mniejszą niż 500.000 złotych. Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Jeleniej Góry zatrzymali dwie dwie mieszkanki Jeleniej Góry w wieku 24 i 36 lat podejrzane o nielegalny handel towarem z podrobionymi znakami towarowymi.

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępczy proceder mógł trwać od grudnia ubiegłego roku i był prowadzony za pośrednictwem Internetu. Kobiety poprzez sklep oferowały nielegalnie markowe obuwie sportowe. Straty jakie spowodowały legalna firma produkująca obuwie wyceniła na kwotę nie mniejszą niż 500.000 złotych. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli kilkadziesiąt par podrobionych butów oraz pieniądze na rachunku bankowym w wysokości nie mniejszej niż 165.000 zł, pochodzące najprawdopodobniej z przestępczych transakcji.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony