Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane dwa busy warte 70 tys. złotych

Data publikacji 09.05.2014

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. potwierdzili skuteczność w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. W ciągu kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli dwa busy o łącznej wartości ponad 70 tys. złotych, które zniknęły właścicielom za naszą zachodnią granicą.

Akcje „rękaw”, zwiększona liczba patroli ruchu drogowego, nieoznakowane radiowozy służb kryminalnych na terenie miasta – to tylko niektóre z działań wymierzone nie tylko w pijanych kierowców, ale także w złodziei samochodów. Policjanci prowadzą wzmożone kontrole w centrum miasta, a także na drogach wyjazdowych. Takie działania zwiększają poziom bezpieczeństwa w mieście.

Dwukrotnie w tym tygodniu policjanci komendy miejskiej potwierdzili, że jako jednostka leżąca blisko zachodniej granicy skutecznie zwalcza przestępczość samochodową, także związaną z kradzieżami pojazdów poza granicami kraju. W działania takie włączeni są funkcjonariusze służb wszystkich pionów.

Pierwszym z odzyskanych busów był mercedes sprinter. W poniedziałkowy wieczór na ul. Muśnickiego policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który usiłował uruchomić samochód łamakiem. 35-letni gorzowianin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mercedes, którym chciał odjechać wart jest ponad 20 tysięcy złotych.

Kolejnym pojazdem, który dzięki policjantom wróci do właścicieli, jest volkswagen t5 multivan wart ponad 50 tysięcy złotych. W środę 30-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na drodze krajowej nr 3 do kontroli drogowej, w związku z popełnionym wykroczeniem. Funkcjonariusze zauważyli, że w stacyjce zamiast kluczyka jest łamak. Mężczyźnie także został przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony