Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca sprawcą wypadku, zginął pasażer auta

Data publikacji 09.05.2014

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dziś nad ranem w miejscowości Hutków. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer alfa romeo. Kierowca auta, 25-latek z gminy Krasnobród trafił do szpitala. W chwili wypadku był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Nigdy nie posiadał prawa jazdy, miał za to obowiązujący do lutego 2015 roku zakaz kierowania jakimikolwiek pojazdami.

Do wypadku doszło przed godz. 6.00 w m. Hutków w gm. Krasnobród. Kierujący samochodem alfa romeo 25-letni mieszkaniec gm. Krasnobród na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer pojazdu, mieszkaniec gminy Krasnobród. 25-letni kierowca z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala. W chwili wypadku mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili policjanci, 25-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto w 2012 roku za jazdę po alkoholu sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów, który obowiązuje do lutego 2015 roku.

Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji! Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu, jakie pijani kierowcy stanowią dla życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

(KWP w Lublinie )

Powrót na górę strony