Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane za oszustwo

Data publikacji 09.05.2014

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi kobietom zatrzymanym przez wolborskich policjantów. Zatrzymane są podejrzane o przerabianie kserokopii dowodów osobistych, a następnie na podstawie tych dokumentów zawieranie przez Internet umów o świadczenie usług telefonicznych. Uzyskane w wyniku umów telefony komórkowe podejrzane sprzedawały w piotrkowskich komisach.

W połowie kwietnia 2014 roku do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zgłosiła się 23-letnia piotrkowianka twierdząc, że nieznana osoba zawarła umowę telekomunikacyjną i odebrała załączony do niej aparat telefoniczny, posługując się jej danymi. Sprawa była tym bardziej trudna, że kobieta nie zagubiła swojego dokumentu tożsamości, a także nikomu go nie użyczała.

Na ślad oszustek wpadli policjanci z Komisariatu Policji w Wolborzu. Zebrane przez nich w tej sprawie informacje 8 maja 2014 roku  doprowadziły do zatrzymania dwóch 36-letnich mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego. W dalszym postępowaniu funkcjonariusze ustalili i zabezpieczyli podczas przeszukania w miejscach zamieszkania kobiet 16 kat SIM, 17 kart bankomatowych różnych banków, telefony komórkowe, wnioski pożyczkowe oraz zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach wypisane na różne osoby. Jak się okazało, telefon komórkowy na nazwisko zawiadamiającej został sprzedany przez przestępczy duet w piotrkowskim komisie.

Policjanci cały czas ustalają kolejne wątki postępowania. Za oszustwo, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony