Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili niewidomego, bo zwrócił im uwagę

Data publikacji 09.05.2014

Policyjni wywiadowcy zatrzymali pięć osób, które pobiły jadącego autobusem niewidomego mężczyznę. Pokrzywdzony zwrócił uwagę grupie młodzieży w związku z ich niestosownym i wulgarnym zachowaniem

7 maja 2014 roku około godziny 16:50 policyjni wywiadowcy otrzymali zgłoszenie, że w autobusie stojącym w korku w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Brzeźnej doszło do pobicia. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej pięcioosobowa grupa młodych ludzi kilkakrotnie uderzyła niewidomego mężczyznę. Sprawa zaczęła się kiedy pokrzywdzony zwrócił uwagę przebywającej w grupie kobiecie. Chciała ona bowiem wyjść z autobusu poza rejonem przystanku. Kierowca nie chciał jednak otworzyć drzwi. Rozwścieczyło to kobietę, która zaczęła kopać drzwi a następnie uderzać w kasowniki. Dziewczynie uwagę zwrócił wspomniany mężczyzna. Taka sytuacja nie spodobała się chłopakowi kobiety, który rzucił się na niewidomego podróżującego, a następnie uciekł ze współtowarzyszami.

Policjanci ustalili rysopisy uczestników zdarzenia i rozpoczęli ich poszukiwania. Nie trwało to długo. Już kilka minut później w rejonie ulicy Szarej namierzyli wspomnianą grupę. Wśród zatrzymanych były dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 14 do 19 lat.  Usłyszeli już zarzuty.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony