Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za oszustwa internetowe

Data publikacji 10.05.2014

Wiślańscy policjanci zatrzymali 43-letnią kobietę podejrzaną o oszukanie kilku osób z całej Polski. Kobieta werbowała osoby na tzw. „słupów”, które zakładały konta na portalu aukcyjnym. Następnie oferowały do sprzedaży łóżka rehabilitacyjne. Zamówione towary nie trafiały nigdy do kupujących. Wobec zatrzymanej 43-latki sąd zastosował tymczasowy areszt. Za oszustwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z różnych regionów Polski do Komisariatu Policji w Wiśle wpłynęły zawiadomienia o oszustwach internetowych. Kryminalni prowadzący sprawę ustalili, że podejrzaną o te przestępstwa jest 43-letnia kobieta. Podejrzana najpierw na lokalnym portalu internetowym zajmowała się wyszukiwaniem tzw. „słupów”. Osoby te miały zakładać konta na portalu aukcyjnym z ofertą sprzedaży łóżek rehabilitacyjnych. Kupujący na wskazane konto wpłacali pieniądze, jednakże nigdy nie otrzymali zamówionych towarów. Pieniądze natomiast trafiały do 43-letniej kobiety. W ten sposób oszukała kilka osób na blisko 15.000 zł.

Przestępczy proceder trwał od stycznia do kwietnia 2014 roku. Śledczy wiślańskiego komisariatu po zatrzymaniu przedstawili kobiecie 7 zarzutów.

Sprawa jest rozwojowa i jak ustalili kryminalni, kobieta w ten sposób mogła oszukać więcej osób z całego kraju. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Zatrzymanej grozi 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony