Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podejrzani o kradzieże paliwa

Data publikacji 10.05.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Myszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniami do samochodów. Sprawcy wyłamywali zamki w zbiornikach na paliwo w samochodach ciężarowych i kradli olej napędowy. Śledczy szacują, że ich łupem padło blisko 2000 litrów paliwa o wartości ponad 10 tys. złotych. Za ten przestępczy proceder zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W ręce kryminalnych wpadło dwóch mieszkańców powiatu zawierciańskiego podejrzanych o okradanie samochodów ciężarowych, głównie TIR-ów parkujących na poboczach, parkingach przy stacjach benzynowych i hotelach. Sprawcy wyłamywali zamki w zbiornikach paliwa i kradli olej napędowy. Złodziejski duet został zatrzymany przez stróżów prawa tuż „po robocie”. Mężczyźni nie zdążyli nawet zmienić fałszywych tablic rejestracyjnych w samochodzie, którym się poruszali dokonując przestępczego procederu.

Śledczy szacują, że zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej 9 takich przestępstw. Działali głównie na terenie powiatu myszkowskiego. Ich łupem padło blisko 2000 litrów paliwa o wartości ponad 10 tys. złotych. W trakcie realizacji sprawy policjanci ustalili też odbiorców kradzionego paliwa.

Podejrzani już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony