Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził autobus pomimo orzeczonego zakazu i bez wymaganych badań technicznych

Data publikacji 10.05.2014

Policjanci z Lubina zatrzymali kierowcę autobusu, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli funkcjonariusze poprosili mężczyznę m.in. o prawo jazdy. Jak się okazało, kierowca mimo, że demonstracyjnie szukał dokumentów, faktycznie nie posiadał uprawnień, gdyż zostały mu one wcześniej odebrane za jazdę na „podwójnym gazie”. Dodatkowo autobus, który prowadził, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za niestosowanie się do prawomocnego orzeczenia sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

9 maja br., przed godz. 15:00 na drodze krajowej nr 3, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali kierowcę autobusu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. W trakcie kontroli, poproszony o prawo jazdy mężczyzna twierdził, że ma dokument przy sobie i zaczął demonstracyjnie go szukać.

Jednak, po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji szybko wyszło na jaw, że decyzją sądu 36 - letni mieszkaniec Lubina ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę na „podwójnym gazie”. Najwcześniej za kierownicę powinien wsiąść dopiero we wrześniu br. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny kierowca prowadził autobus bez wymaganych badań technicznych.

Na szczęście mężczyzna dopiero jechał po pasażerów do Polkowic i w autobusie nie było żadnych osób. Teraz zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem. Za niestosowanie się do prawomocnego orzeczenia sądu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony