Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył co najmniej 7 przystanków komunikacyjnych - nie uniknie kary

Data publikacji 10.05.2014

Policjanci zatrzymali wandala, który w nocy, malując farbą różne rysunki i napisy o charakterze pseudokibicowskim, zniszczył elewacje przystanków autobusowych m.in. w Lututowie i Swobodzie. Straty oszacowano na blisko 3 i pół tysiąca złotych. Dzięki determinacji funkcjonariuszy nie uniknie kary.

6 maja 2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie została powiadomiona o dewastacji wiat przystanków autobusowych w Lututowie na ulicy Wieluńskiej, w miejscowości Swoboda, Kolonia Dobrosław i samej wsi Dobrosław. Wandal czarną farbą w sprayu naniósł różne rysunki i napisy o charakterze pseudokibicowskim. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny tych miejsc, zbierając wszelki materiał dowodowy. Rozmawiali z mieszkańcami okolicznych domów zbierając w całość pewne szczątkowe informacje. Ostatecznie wytypowali 17-letniego mieszkańca Lututowa. 9 maja 2014 roku po 6.00 nad ranem zapukali do jego drzwi. Był kompletnie zaskoczony. Do szkoły tego dnia nie dotarł. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli puszkę z farbą. Kolejne znaleźli w lesie w pobliżu miejscowości Dobrosław, gdzie po chuligańskim nocnym rajdzie wyrzucił je podejrzewany nastolatek.

Sprawca nie krył faktu, że jest fanem jednego z łódzkich klubów. Najprawdopodobniej ma on także związek ze zniszczeniem nowo wybudowanego wiaduktu na S 8. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także zobowiązać do naprawienia szkody. Decyzją prokuratury został oddany pod dozór Policji i tym samym zobowiązany do czterokrotnego w tygodniu stawiennictwa w komendzie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony