Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży porsche

Data publikacji 12.05.2014

Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież porsche wartości około 300 tys. zł. Mężczyzna miał skraść samochód z warsztatu, gdzie pojazd został odstawiony do naprawy. Podczas jazdy samochód odmówił jednak posłuszeństwa, wówczas 21-latek porzucił go w pobliżu stacji benzynowej.

W czwartek 1 maja policjanci odebrali zgłoszenie od pracowników jednej z krośnieńskich stacji benzynowych. Wynikało z niego, że kierowca porsche zabrał ze stacji butelkę oleju silnikowego i nie płacąc udał się do stojącego w pobliżu samochodu. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, kierowcy porsche już nie było, a samochód stał porzucony z włączonymi światłami awaryjnymi.

Policjanci zespołu patrolowego i funkcjonariusze pionu kryminalnego rozpoczęli czynności w tej sprawie. Po zabezpieczeniu pojazdu uzyskali cenne informacje od świadków zdarzenia. Na ich podstawie wytypowali kto kierował porsche. 21-letni mieszkaniec Krosna został zatrzymany kilka godzin później w swoim mieszkaniu.

Policjanci ustalili, że wczesnym rankiem mężczyzna włamał się do warsztatu samochodowego i ukradł pozostawione do naprawy porsche panamera o wartości 300 tys. zł. Podczas jazdy awaria silnika spowodowana najprawdopodobniej niskim stanem oleju, unieruchomiła pojazd i dalsza jazda okazała się niemożliwa. Wówczas mężczyzna ukradł olej na stacji benzynowej, ponieważ jednak nie udało mu się ponownie uruchomić silnika, porzucił samochód.

21-latek przyznał się do kradzieży. Prawdopodobnie w momencie popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony