Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli kolejnej tragedii

Data publikacji 12.05.2014

Sekundy zadecydowały o uratowaniu życia 35-letniemu mężczyźnie. Gdyby nie szybkie działania policjantów z Komendy Powiatowej w Jarocinie oraz informacja od mieszkańca miasta, próba samobójcza zakończyłaby się śmiercią.

9 maja ok. 10:50 policjanci z Jarocina odebrali zgłoszenie o prawdopodobieństwie usiłowania popełnienia samobójstwa przez 35-letniego mieszkańca Jarocina. Jak wynikało z informacji, mężczyzna będąc w stanie upojenia alkoholowego zamknął się w jednej z kabin toalety znajdującej się na korytarzu budynku wielorodzinnego. Zgłaszający stwierdził, że zachowanie 35-latka było dziwne i że jego zdaniem może on chcieć odebrać sobie życie.

Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci. Ponieważ jedna z kabin była zamknięta, st. post. Michał Walczak wspiął się na betonowy mur oddzielający kabiny i wówczas zobaczył mężczyznę z obwiązanym wokół szyi sznurem. W tej samej chwili mężczyzna zeskoczył z sedesu. Policjant zachowując do końca zimną krew zdołał uchwycić za sznur na wysokości krtani i wsunąć palce między zaciskającą się pętlę, a ciało desperata. W tym samym czasie towarzyszący mu mł. asp. Łukasz Stefaniak złapał mężczyznę za nogi i przytrzymał w powietrzu do czasu, gdy st. post. Walczak zerwał sznur z rury wodociągowej, do której był przymocowany.

Na wpół przytomny mężczyzna potwierdził zamiar popełnienia samobójstwa. Chwilę później został przekazany pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego. O uratowaniu życia mężczyźnie zadecydowały  spostrzegawczość zawiadamiającego oraz przytomna postawa policjantów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony