Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci KWP w Olsztynie zwycięzcami zawodów strzeleckich

Data publikacji 12.05.2014

Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zwyciężyli w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji 69. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Na strzelnicy LOK-u w Olsztynie podinsp. Rafał Wróbel, podkom. Rafał Mirski oraz st. asp. Piotr Kowalski zdobyli, dzięki celnym strzałom, 145 pkt na 150 możliwych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się st. asp. Piotr Kowalski, który bezbłędnie, z odległości 25 m, oddawał strzały do tarczy zdobywając maksymalną ilość punktów.

11 maja br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Olsztynie odbyły się zawody strzeleckie z okazji 69. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. W zawodach udział wzięło blisko 20 drużyn reprezentujących m.in. Jednostki Wojskowe, Policję, Straż Pożarną, Straż Miejską, Koła Związków Żołnierzy Wojska Polskiego oraz LOK-u i reprezentacji szkół.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego w społeczeństwie oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej. Była to również dobra okazja do spotkania się w jednym miejscu funkcjonariuszy różnych służb z kombatantami i inwalidami wojennymi.

O godz. 10.00 otwarto uroczyście zawody. Już pół godziny później do rywalizacji przystąpiły 3-osobowe drużyny. Uczestnicy strzelali do tarcz z 25 m w pozycji stojącej. Każdy ze strzelców oddał 8 strzałów, z czego liczono 5 najlepszych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najcelniej strzelali reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Podinsp. Rafał Wróbel, podkom. Rafał Mirski  oraz st. asp. Piotr Kowalski zdobyli  w rywalizacji drużynowej 145 pkt na 150 możliwych, co dało im pierwsze miejsce na podium.  Spośród wszystkich zawodników  wyłoniono najlepszych strzelców.  Bezdyskusyjne w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył st. asp. Piotr Kowalski z Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który oddał komplet celnych strzałów, zdobywając 50/50 pkt. Drugie miejsce zajął natomiast Sylwester Deptuła reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (49/50).

Po zakończeniu strzelań zwycięzcy otrzymali z rąk Piotra Grzymowicza Prezydenta Olsztyna pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zawody zorganizował Komitet Organizacyjny Obchodów 69. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej przy udziale Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK-u w Olsztynie oraz Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Olsztynie.

Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Olsztyn oraz Dowódcy Garnizonu Olsztyn.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony