Działania Jodła - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Jodła

Data publikacji 01.11.2007

Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi podsumowali działania „"Jodła". Prowadzone przez kilka dni wspólne kontrole ukierunkowane były między innymi na zwalczanie kradzieży drewna i jedliny z lasów. Termin tych działań nie był przypadkowy. Jak wynika z doświadczenia funkcjonariuszy, ten nielegalny sposób zdobycia igliwia może występować właśnie przed Dniem Wszystkich Świętych.

Od ubiegłego piątku policjanci z Zespołu Prewencji na Wodach Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie ze strażnikami leśnymi z Kudyp i Nowych Ramuk prowadzili działania, których celem było między innymi zapobieganie kradzieżom drzewa i drewna z lasów oraz zatrzymywanie sprawców takich przestępstw i wykroczeń. Termin tych działań nie był przypadkowy. Właśnie przed takim Dniem , jak Dzień Wszystkich Świętych jak wynika z doświadczenia funkcjonariuszy, może dochodzić do kradzieży igliwia.

Podczas kilkudniowych działań policjanci i strażnicy leśni wylegitymowali 62 osoby. Interweniowali 38 razy. Ujawniono ponad 30 sprawców wykroczeń – m.in. nielegalnego wjazdu do lasu i zaśmiecania. Większość z nich ukarano mandatami karnymi. Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli 15 wnyków - sprzetu słuzącego do kłusownictwa.
Powrót na górę strony
Polska Policja